Powitanie MB Częstochowskiej w Starej Rawie

30 PAźDZIERNIKA 2016

Gdy zbliżała się godzina przybycia ikony, wyszli naprzeciw w procesji razem z proboszczem ks. Wojciechem Wawrzyniakiem i misjonarzem ks. Dionizym Mrozem SDB. Czas przejścia i oczekiwania wypełniły modlitwa i śpiewy. Do orszaku powitalnego dołączyli kapłani związani z parafią: ks. Jan Pietrzyk, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, i paulin o. prof. Janusz Zbudniewek OSPPE, uznany historyk Kościoła.

Wiernym towarzyszyła orkiestra dęta pod kierownictwem Szczepana Bieszczada. Na powitanie Matki Bożej muzycy w strażackich mundurach zagrali fanfarę. Miejscowi strażacy wzięli na swe ramiona obraz i zanieśli do świątyni. Asystowali im ojcowie, matki, młodzież, nauczyciele i ministranci. Obok ikony niesione były pochodnie.

Mszy św. na powitanie obrazu przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Biskup senior podkreślił, że bardzo lubi przyjeżdżać do Starej Rawy. – Ta drewniana podłoga w waszym prymasowskim kościele przypomina mi dom Maryi w Nazarecie – mówił w homilii

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.