Diecezjalny Dzień Kobiet – Zaproszenie

9 MARCA 2022
ks. Roman Sękalski

Rozpoczęłyśmy odliczanie do IX DDK. Dni zostało niewiele, bowiem 12 marca w parafii św. Jakuba w Skierniewicach dane nam jest się spotkać. W centrum będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji. Rozpoczniemy o 9.30, by przez kilka godzin w świątyni uwielbiać Boga za to, że tak cudownie nas stworzył. Będziemy polecać wszystkie kobiety diecezji, prosić o zgodę i miłość w rodzinach, wypraszać potrzebne łaski.

W modlitwie będziemy pamiętać także o naszych braciach i siostrach w Ukrainie, prosząc o pokój na świecie, pojednanie i troskę o każde życie. Po Eucharystii świadectwem życia, miłości, relacji podzieli się Dorota Jarczyk, wdowa, należąca do Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Nasze spotkanie w świątyni zakończy modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Na kolanach będziemy rozważać fragmenty pisma, modlić się pieśnią i osobiście rozmawiać z Jezusem.

Bezpośrednio po adoracji Najświętszego Sakramentu z kościoła św. Jakuba Apostoła wyruszy do parafii garnizonowej pw. Wniebowzięcia NMP Marsz pokoju. Podczas drogi, idąc w ciszy z białymi kwiatami w dłoniach, będziemy modliły się o pokój na święcie, ustanie wojny w Ukrainie i o pokój w naszych sercach. W tamtejszej świątyni odmówimy modlitwę o pokój w języku polskim i ukraińskim.

Każda z uczestniczek jest nam bliska. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce i obostrzenia sanitarne, organizacja spotkania w hali sportowej jest niemożliwa. Dlatego do drugiej części spotkania, które odbędzie się w Muzeum Historycznym Skierniewic im. Jana Olszewskiego, pragniemy zaprosić trzy przedstawicielki ze wszystkich dekanatów. W mniejszym gronie chcemy podjąć rozmowę, rozważanie o dalszej formacji kobiet w diecezji, o potrzebach modlitwy, wspólnoty, ale także o tym, co ważne dla pań, co jest im bliskie. Już dziś zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli któraś z pań chce wziąć udział w drugiej części spotkania jako przedstawicielka bliskich sobie kobiet z parafii, miejsca pracy, szkoły czy swojego środowiska.

Spotkajmy się po raz kolejny.

Poniżej szczegółowy program Drugiego Diecezjalnego Dnia Kobiet:

 

9.00 – 9.30 – przybywanie uczestniczek do świątyni

9.30 – 11.00 Msza św. koncelebrowana.

11.00 – 11.30 – świadectwo Doroty Jarczyk

12.00– 12. 45 – adoracja Najświętszego Sakramentu

12.45.13.30 Marsz pokoju z parafii św. Jakuba do parafii Garnizonowej.

13.30 Muzeum Historyczne Skierniewic – Spotkanie reprezentantek dekanatów w Muzeum Historycznym Skierniewic – rozmowy na temat ewentualnej formacji.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”

Podobne