Diecezjalne spotkanie Oazy Dzieci Bożych

31 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Łukasz Antczak

W Żyrardowie grupa 170 dzieci przeżywała weekendowe rekolekcje. To 7. spotkanie, podczas którego rozważane były słowa modlitwy „Ojcze nasz”: „Zbaw nas ode złego. Amen”.

Opiekę nad dziećmi, które przyjechały m.in. z Sochaczewa, Lubani, Lubochni, Dmosina, Jesionki, Żyrardowa i Skierniewic, sprawowało 25 animatorów, katecheci i księża Sylwester Bernat, Tomasz Staszewski, Stanisław Dusiło i Adrian Czerwiński.

Domem rekolekcyjnym dla przybyłych na trzy dni stała się… Podstawowa Szkoła nr 2 im. M. Konopnickiej. W organizację włączyła się młodzieżowa oaza. – Wiele spraw organizujemy sami z pomocą ludzi o wielkich sercach. Niezmierzoną pomoc wykazali nam rodzice, członkowie Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym, animatorzy, którzy poświęcają swój czas na formację dzieci – mówi ks. Bernat, moderator Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej. – Te weekendy formacyjne to czas planów, obserwacji, w którą stronę iść, i dla nas, kapłanów, to sygnał, by dalej prowadzić rekolekcje z myślą o przyszłości, mając na uwadze małą liczbę powołań kapłańskich, zakonnych. Już dziś widzimy z ks. Sylwkiem, że dzieci, które formowaliśmy 10-15 lat temu, dziś służą jako animatorzy. To dla nas znak, że idziemy w dobrą stronę – mówi ks. Staszewski, który dekretem bp. Andrzeja F. Dziuby został mianowany moderatorem Oazy Dzieci Bożych w diecezji łowickiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne