Czuwanie modlitewne w intencji powołań w Katedrze Łowickiej

26 LUTEGO 2019
Janusz Szwarocki

25 luty to dzień czuwania modlitewnego w intencji powołań Kapłańskich w Bazylice Katedralnej. Liczne grupy od samego rana gromadziły się w sercu diecezji aby wypraszać tych, którzy przybliżają nas do Boga.

Czuwanie rozpoczęła Grupa Maryjna, następnie Koła Żywego Różańca, mieszkańcy wsi i miasta, oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. O godzinie 18 została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem bp Wojciech Osiala. Wraz z biskupem Wojciechem modlił się ks. Łukasz Gawrzydek, oraz ks. Robert Kwatek, który wygłosił homilię:

„Nasza droga do zbawienia wiedzie przez spotkanie z Kapłanem. Począwszy od Chrztu Świętego, Sakramentu Pokuty, następnie Eucharystię, Bierzmowanie. Trudno wyobrazić sobie zbawienie bez posługi kapłańskiej. To jest z woli samego Jezusa Chrystusa”.

Ks. Proboszcz przywołał postać Św. Siostry Faustyny, tej która osobiście rozmawiała z Jezusem, która w modlitwie zawsze pamiętała o kapłanach.

Po Eucharystii kolejną część czuwania rozpoczęła młodzież klas VIII Szkół Podstawowych, następnie Wspólnota Neokatechumenalna, wspólnota Kościoła Domowego, Bractwo Różańcowe. Na zakończenie miało miejsce zawierzenie dzieła powołań Matce Bożej.

Czuwanie modlitewne zakończono o godzinie 24.00.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki