Zakończył się VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

24 PAźDZIERNIKA 2014

Były wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, filmy, wystawa, koncerty i wspólna modlitwa. Ta ostatnia szczególnego znaczenia nabrała podczas wieczoru modlitwy o beatyfikację sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w parafii Niepokalanego Serca NMP. Tego samego dnia, kiedy wierni modlili się za założyciela Ruchu Światło–Życie, w Watykanie kolegium konsultorów czytało positio złożone w 2013 r. przez abp. Wiktora Skworca, a następnie głosowało nad tym, czy proces beatyfikacyjny sł. Bożego może postępować dalej. Już następnego dnia okazało się, że jak najbardziej.

– Ks. Franciszek jest nie tylko założycielem potężnego ruchu oazowego, ale też – jak mówił o nim św. Jan Paweł II – patronem nowej ewangelizacji w Polsce i recepcji Soboru Watykańskiego II – tłumaczył ks. Grzegorz Gołąb. – Z doświadczenia spotkań oazowych wyrosła też inicjatywa Światowych Dni Młodzieży, dlatego bardzo cieszymy się, że ten wielki duszpasterz będzie wyniesiony na ołtarze.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.