Pierwszy Czwartek Miesiąca dla Kapłanów 7.12.2023r.

9 GRUDNIA 2023
ks. Roman Sękalski

W Wyższym Seminarium Duchownym w Domu Modlitwy i Formacji w Łowiczu odbyło się kolejne spotkanie kapłańskie w duchu Świętego Karola de Foucauld.
Obecni byli nasi kapłani, księża z archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej. Katechezę o Adoracji Najświętszego Sakramentu i o życiu Świętego Karola, poprowadził ksiądz Tadeusz Huk.
Przeżyliśmy godzinną Adorację w ciszy, była wspólna modlitwa brewiarzowa, dzielenie się słowem oraz wspólny posiłek. To kolejny Pierwszy Czwartek kiedy w gronie kapłańskim mogliśmy razem na chwilę się
zatrzymać, pomodlić, odpocząć. W spotkaniu udział wzięło 20 kapłanów w tym bp. Wojciech. Bogu i ludziom dziękujemy za ten czas, jednocześnie zapraszając na kolejne spotkanie kapłańskie, które odbędzie się 1 lutego 2024r.
Ten Dom był, jest i zawsze będzie otwarty szczególnie dla kapłanów i wszystkich wiernych świeckich, żeby się umocnić, pogłębić swoją wiarę i rozeznać życiową drogę.