APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Dotyczący Aktu Poświecenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi

13 CZERWCA 2023
ks. Roman Sękalski

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, Kościół w Polsce pragnie ponownie włączyć się w modlitwę Kościoła Powszechnego o dar pokoju. Na prośbę Biskupów z Ukrainy Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wraz z wszystkimi Biskupami zgromadzonymi na 395 Zebraniu Plenarnym KEP zwraca się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby dnia 17 czerwca br. we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce ponowić Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Właściwym jest, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
WIKARIUSZ BISKUPI
ds. Duszpasterstwa i Nauki Katolickiej