Trwa Tydzień Miłosierdzia

16 KWIETNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Od niedzieli w diecezji trwają akcje modlitewne i charytatywne w związku z Tygodniem Miłosierdzia. Wiele z nich nakręca Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej.

Od Niedzieli Miłosierdzia przez cały tydzień w wielu parafiach diecezji zbierano żywność, odzież, ofiary na wsparcie najbardziej potrzebujących, wspólnot, które opiekują się bezdomnymi, biednymi i chorymi. M.in. w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie do specjalnie przygotowanego kosza można składać odzież, żywność dla potrzebujących.

W wielu parafiach codziennie odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, w której kapłani i wierni polecają umierających, cierpiących, chorych i grzeszników.

Jednak w diecezji od kilku lat działa wspólnota, która nie przez tydzień, a przez cały rok organizuje własne akcje, wspiera te, które wymagają działania „tu i teraz”, ale przede wszystkim codzienną modlitwą towarzyszy umierającym, cierpiącym, grzesznikom, nawracającym się. Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej, choć po cichu, niemal niezauważalnie przyczynia się do wielkich zmian w życiu często nieznanych sobie osób.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Diakonia Miłosierdzia Diecezji Łowickiej