Ogłoszenia – 21.12.2008r. IV Niedziela Adwentu

23 GRUDNIA 2008
2. Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii opłatkowe spotkanie Koła Żywego Różańca.
4. Po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać ?sianko" na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki. Młodzież ?Oazowa" przygotowała ręcznie malowane bombki. Będzie je rozprowadzać w dniu dzisiejszym oraz podczas rekolekcji adwentowych. Cena minimalna takiej ozdoby choinkowej wynosi 5,00PLN. Fundusze pozyskane ze sprzedaży bombek przeznaczone są rekolekcje dla młodzieży Ruchu Światło – Życie".
5. Z racji rekolekcji parafialnych w poniedziałek, wtorek oraz środę nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Praktykę adoracji wznowimy dopiero w dniu 29 grudnia – w poniedziałek po Św. Św. Rodziny.
6. W środę o godz. 7.00 ostatnia w tym roku Msza św. roratnia. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.30 oraz Mszy wieczornych. Kancelaria parafialna jest nieczynna.
7. Ofiary przeznaczone na zorganizowanie ?Wigilii dla Ubogich" można składać do puszki przy obrazie Miłosierdzia Bożego. Przy tym ołtarzu jest wystawiony specjalny kosz na produkty spożywcze oraz przemysłowe, z których będziemy mogli zrobić dla ubogich świąteczne paczki. Z góry dziękujemy za każdy gest miłości bliźniego. Wigilia dla ubogich rozpocznie się w budynku plebanii 24 grudnia (w środę) o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
8. W czwartek przypada liturgiczna Ur. Narodzenia Pańskiego. Zaczniemy ją celebrować tzw. ?Pasterką" – Mszą św. o północy. Układ Mszy św. jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie będzie Eucharystii o godz. 7.00, jako że pierwszą Mszą św. Ur. Narodzenia Pańskiego jest ?Pasterka".
9. Bardzo prosimy, aby rodzice oraz chrzestni, którzy będą podawać dzieci do chrztu w pierwszy dzień świąt – a nie mogli z przyczyn uzasadnionych wziąć udziału w spotkaniu 19.12.2008r. o godz. 18.30 – zgłosili się do zakrystii kościoła o godz. 11.30 w celu złożenia podpisów w księgach chrzcielnych oraz uzupełnienia danych aktu chrztu.
10. W piątek – w drugi dzień oktawy Ur. Narodzenia Pańskiego – układ Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu przypada św. św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby K.U.L-u. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
11. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne Św. Św. Rodziny. Jest uroczystość patronalna ?Kościoła Domowego". Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00 połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, a następnie na ?agapę" zorganizowaną przez ?Kościół Domowy" dla wszystkich małżeństw uczestniczących w celebracji Św. Św. Rodziny.
12. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dzieci rocznicowych oraz ich rodziców. Nie będzie również zajęć kursu lektorskiego.
13. W Przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 10.30 mini-koncert smyczkowego kwartetu mieszanego ?Fuerte"'
14. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele parafialnym koncert, w czasie którego wystąpią: p. Joanna Liberadzka – harfistka oraz p. Andrzej Świnoga – akordeonista. Koncert ten organizuje nasza Wspólnota Parafialna we współpracy z Parafią Ewangelicką Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Zapewniamy, że poziom muzyczny obojga solistów jest naprawdę znakomity. Istnieje możliwość występu – tych, tak bardzo różnych, wydawałoby się instrumentalistów – w duecie. Serdecznie zapraszamy.
15. Informujemy, że wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy od poniedziałku 29 grudnia. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
16. Dziękujemy młodzieży ze Stowarzyszenia ?Fabryka Feniksa" za zorganizowanie inscenizacji wg ?Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa w ubiegłą niedzielę.
17. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej, w poniedziałek i wtorek – tylko i wyłącznie w godzinach jej działania.
18. Są do nabycia ?świece wigilijne Caritas" w cenie 5,00PLN.
19. Parafia posiada cegiełki na budowę pomnika Jana Pawła II. Ofiarę na ten cel można również złożyć do specjalnej puszki.
20. Prasa katolicka (kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).