Zawitanie MB Częstochowskiej w Sannikach

28 MARCA 2017

Droga wiodąca do kościoła udekorowana była chorągiewkami, w oknach domów widoczne były flagi, emblematy maryjne, a także obrazy Matki Bożej, zwiastujące Jej przybycie. Ikona w asyście straży pożarnej do Sannik przybyła punktualnie o godz. 17. Na znak czci i szacunku przed wizerunkiem Maryi zgięło się każde kolano. Madonnę powitali dziekan i sannicki proboszcz parafii ks. Stanisław Duika oraz bp Józef Zawitkowski. Podczas procesji wokół kościoła wizerunek nieśli ministranci, delegacja Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sanniki” oraz przedstawiciele rodzin i strażacy.

– Młodzież sama chciała wziąć czynny udział w przeżywaniu przyjazdu Matki Bożej do parafii. Nie tylko, żeby zaznaczyć nasz sannicki akcent poprzez nasze charakterystyczne stroje, ale głównie po to, by godnie przywitać naszą Matkę. Maryja w życiu zespołu, jak i każdego człowieka odgrywa wielką rolę, długo przygotowywali się do Jej przybycia, czuli potrzebę, by tu być i przyjąć Ją – mówi Barbara Golus, kierownik zespołu regionalnego

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.