Łowicz. Druga rocznica śmierci bp. Orszulika

23 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 21 lutego w bazylice katedralnej w Łowiczu w samo południe odprawiona została Msza św. za duszę pierwszego biskupa łowickiego Alojzego Orszulika.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Z pasterzem diecezji Eucharystię koncelebrowali ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej, i ks. Stanisław Majkut, dyrektor Wydziału Konserwatorsko-Budowlanego i Archiwum Diecezji Łowickiej.

Za duszę zmarłego hierarchy modliły się także siostry misjonarki Krwi Chrystusa, a także siostry służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej, które przez lata wspierały bp. Orszulika.

Bezpośrednio po Eucharystii biskup wraz z siostrami i kapłanami zeszli do krypty, w której spoczywa śp. bp Orszulik. Przy grobie pierwszego pasterza po krótkiej modlitwie zostały zapalone znicze.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.