481. II turnus rekolekcji dla kandydatów na lektorów już za kilka dni!

21 SIERPNIA 2014

Zanim zostanie się lektorem, trzeba przejść pewną drogę przygotowań, nauki, formacji liturgicznej i modlitewnej. Tak, aby lektor miał nie tylko dużą wiedzę religijną i liturgiczną, ale przede wszystkim był człowiekiem głęboko wierzącym i dojrzałym do tej zaszczytnej funkcji, którą ma pełnić w Kościele.

Przez cały rok kandydaci uczestniczą w specjalnych kursach, które są organizowane przez wybrane parafie naszej diecezji oraz przez nasze Seminarium. Cały wysiłek przygotowań zmierza do tego, by na jesieni z rąk Księdza Biskupa otrzymać promocję lektorską. Ale zanim to nastąpi trzeba przyjechać do Seminarium i przeżyć tu kilkudniowe rekolekcje, podczas których przewidujemy wiele ciekawych doświadczeń i atrakcji. Jest tu czas na modlitwę, wykłady, egzaminy, ale także na zabawę, sport i radość bycia we wspólnocie.

Dlatego przypominamy Duszpasterzom o zgłoszeniach swoich kandydatów do Seminarium na te rekolekcje. Zgłoszeni kandydaci zabierają ze sobą: Biblię, zeszyt do notatek, długopis, śpiwór, rzeczy osobiste, strój sportowy oraz strój odpowiedni do kaplicy. Zaczynamy i kończymy obiadem o godz. 13:00

Już na Was czekamy, Drodzy Kandydaci!
Do zobaczenia w Seminarium+