100 nowych lektorów

13 WRZEśNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W katedrze łowickiej ministranci otrzymali promocję lektorską. Eucharystii przewodniczył i promocji udzielił bp Wojciech Osial.

Do tego dnia ministranci przygotowywali się wiele miesięcy pod okiem kapłanów, a także kursu lektorskiego prowadzonego przez alumnów i ks. Jarosława Łękarskiego, opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza w diecezji. Podczas formacji lektorzy poznawali Pismo Święte, mieli zajęcia z dykcji, fonetyki, rozumienia słowa Bożego, śpiewu. Zdobyta wiedza została potwierdzona egzaminem.

– W tym roku odbyła się jedna, a nie dwie promocje. Cieszymy się, że co roku ok. 100 ministrantów chce zostać lektorami. To są chłopcy, którzy interesują się liturgią. Spośród nich później część zostanie ceremoniarzami, szafarzami, a – kto wie – może i kapłanami? Cieszymy się, że w czasach odchodzenia od Kościoła ci młodzi ludzie chcą być blisko ołtarza – przyznał ks. Łękarski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl