Życzenia Biskupa Łowickiego na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2021

24 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Drodzy Siostry i Bracia,

Oto dziś oblicze Kościoła, diecezji łowickiej i naszych parafii oraz naszych rodzin jaśnieje blaskiem Słowa Wcielonego, prawdziwej światłości narodów – Chrystusa. To Jego blask świeci w ciemnościach i On jest światłem niezwyciężonym, bo rozprasza każdy mrok duszy człowieka, wsłuchuje się w pragnienia jego serca, pomaga mu znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania życia i jest spełnieniem ludzkiego pragnienia szczęścia. Wraz z Maryją i św. Józefem bądźmy świadkami życia w Bogu.

Życzę Wam, aby oblicze każdego i każdej z Was także zajaśniało blaskiem Maleńkiej Miłości. Niech Nowonarodzony Pan odnawia nas i całe nasze życie rodzinne i społeczne. Niech On otwiera nas na światło Miłości z Betlejem, aby rozproszyły się mroki lęku i niezrozumienia. Niech nam wskaże drogi pokoju i braterstwa, wzajemnego zaufania i szczerej bliskości.

Na świętowanie Bożego Narodzenia i cały rok 2021 z serca Wam błogosławię:
W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA