Zaproszenie na VII Diecezjalny Dzień Kobiet

19 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” pragniemy zaprosić wszystkie niewiasty na VII Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Blisko serca”.

Diecezjalny Dzień Kobiet (już siódmy) odbędzie się 14 marca w Skierniewicach. Nasze spotkanie rozpoczniemy w kościele św. Jakuba Apostoła uroczystą Mszą św. o godz. 9.30. Eucharystii, zgodnie z tradycją, będzie przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Przed błogosławieństwem wręczymy kolejne statuetki Anioła Dobroci osobom i firmom, które tworzą i wspierają DDK, i – odmawiając Litanię Chwały – podziękujemy Bogu za życie, opiekuńczość, pragnienie obdarzania miłością, serdeczność. Następnie wszystkie panie przemieszczą się do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji nr 2 przy ul. Pomologicznej 8 na część wykładowo-rozrywkową.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla uczestniczek przygotowaliśmy niespodzianki, kwiaty, prezenty i atrakcje. We wzrastaniu pomoże nam kolejny dokument Jana Pawła II. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzamy, że każda z pań będzie mogła także odbyć podróż do świata bajek. Poprowadzi nas tam teatr Truskawkowi Rodzice, który wystawi przedstawienie „Francuskie dyrdymały, czyli sztuka pieczenia chleba”.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne