Zaproszenie bp. Wojciecha Osiala Administratora Apostolskiego Diecezji Łowickiej na wernisaż wystawy „Witaj Ziemio Łowicka. Retrospekcja”

22 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Biskupa Wojciecha Osiala
Administratora Apostolskiego Diecezji Łowickiej na otwarcie wystawy o pielgrzymce Jana Pawła II do Łowicza

Drodzy diecezjanie,
Drodzy mieszkańcy umiłowanej Ziemi Łowickiej,

W tym roku, 14 czerwca, będziemy wspominać niezapomnianą pielgrzymkę naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II do Łowicza i całej naszej diecezji. Tegoroczne obchody są szczególne, gdyż mija 25 lat od tamtego wydarzenia. Na różne sposoby będziemy wracać do spotkania z Papieżem i do myśli, które nam towarzyszyły. W dniu rocznicy podczas uroczystej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za to spotkanie, ale już teraz wracajmy do słów, które wypowiedział Papież, a które pozostają jako ciągle aktualny testament dla naszego łowickiego Kościoła. Rocznica będzie też okazją do rozmów o „naszym Papieżu” z tymi, których nie było na świecie wówczas, kiedy do Łowicza przybył Wielki Następca Świętego Piotra.

Dzięki uprzejmości Władz Miasta i Dyrekcji Muzeum w Łowiczu, obchody 25. rocznicy papieskiej pielgrzymki zainaugurujemy w dniu 25 marca br. w budynku Muzeum o godz. 17.00 otwarciem wystawy: „Witaj Ziemio Łowicka. Retrospekcja”. Zapraszam wszystkich do obejrzenia ekspozycji, dzięki której można powrócić do tego dnia, który w historii Łowicza i całej diecezji zapisał się złotymi zgłoskami. Niech towarzyszą nam nie tylko wspomnienia, ale również niech ożyje nasza wiara i religijny entuzjazm płynący ze wspólnotowego przeżywania prawdy o Chrystusie, który Zmartwychwstał i żyje w Kościele i w naszych sercach.

+ Wojciech Osial

Pliki do pobrania: