Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pierwszą Diecezjalną PielgrzymkęNiewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników

20 MAJA 2014
admin

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pierwszą Diecezjalną Pielgrzymkę
Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników
do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Siostry i Bracia,

W kwietniu tego roku, w Niedzielę Miłosierdzia, przeżywaliśmy podniosłe chwile związane z kanonizacją dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Była to doskonała okazja by jeszcze raz przypomnieć sobie przesłanie i świadectwo tych dwóch świętych. Obaj papieże wiele troski i serca okazywali chorym i niepełnosprawnym, w tym także niewidomym. Sytuacja utraty wzroku stała się nawet dla Jana Pawła II natchnieniem do napisania wiersza Niewidomi, w którym czytamy: „Stukając białymi laskami w bruk stwarzamy dystans nieodzowny. Kosztuje każdy krok. W pustych źrenicach wciąż umiera świat do siebie samego niepodobny: świat złożony nie z barw, lecz z łoskotów”.

Chciałbym spotkać się i modlić po raz pierwszy w naszej diecezji ze środowiskiem osób niewidomych, niedowidzących i ich przewodników. Zapraszam serdecznie na pielgrzymkę do Sanktuarium w Głogowcu, na dzień 21 czerwca 2014 r. Jestem przekonany, że niewidomym potrzebna jest nie tylko pomoc medyczna, ale także światłe oczy serca ukierunkowane na Boga. By naśladować świętych papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII nie trzeba okularów, ani sprawnych oczu. „Zobaczyć” to również stanąć blisko Boga i doświadczyć życzliwości drugiego człowieka.

Zapraszam zatem środowiska osób niewidomych, niedowidzących i ich przewodników do wspólnego pielgrzymowania i spotkania w Głogowcu pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Na pewno każdy z nas poczuje się umocniony i odnajdzie wiele światła wewnętrznego. Wspólnie też podziękujemy za kanonizację obu świętych papieży.

Do zaproszenia dołączam program Pielgrzymki. W oczekiwaniu na czerwcowe spotkanie w Głogowcu wszystkim z serca błogosławię.

+ Andrzej F. Dziuba

Podobne