Zakończenie roku kalendarzowego w Diecezji

1 STYCZNIA 2013

Również w parafii katedralnej została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Koncelebrowali ją również: Proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Wiesław Skonieczny, ks. prał. dr Andrzej Józwowicz z Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie, ks. kan. dr Bogumił Karp – Ekonom Diecezji oraz ks. dr Wojciech Osial – pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej. We Mszy św. wzięła udział duża liczba wiernych.
Pod koniec Eucharystii ksiądz Proboszcz przeczytał sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii. Ostatnim ważnym momentem sprawowanej Liturgii było nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Prowadził je również ks. bp Andrzej F. Dziuba.

Wszystkim Diecezjanom życzymy błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku i pogłębienia wiary.

W plikach poniżej można wysłuchać treści homilii wygłoszonej w Katedrze przez ks. bpa Andrzeja oraz sprawozdania Proboszcza.