Żyrardów. Muzyczne dziękczynienie za beatyfikację

15 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W dziękczynieniu za beatyfikację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w parafii Matki Bożej Pocieszenia wierni uczestniczyli w Mszy św. i programie słowno-muzycznym poświęconym błogosławionemu w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. Koncert wpisywał się także w jubileusz 30-lecia pracy artystycznej prof. Zbigniewa Słowika, żyrardowskiego kompozytora, nauczyciela i organisty.

W niedzielny wieczór wierni parafii Matki Bożej Pocieszenia zgromadzili się na Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Modlitwa poprzedziła program słowno-muzyczny w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, która przybyła na zaproszenie prof. Słowika, żyrardowskiego kompozytora, nauczyciela i organisty.

Słowa uznania prof. Słowik otrzymał nie tylko od dziekana i proboszcza parafii ks. Adama Bednarczyka, prezydenta miasta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, ale także od ordynariusza diecezji bp. Andrzeja F. Dziuby, który skierował list gratulacyjny do kompozytora.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl