Żyrardów. Msza św. w intencji synodu

24 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Żyrardów jako pierwszy rejon rozpoczął cykl spotkań w diecezji związany z synodem o synodalności. 22 stycznia w parafii Matki Bożej Pocieszenia kapłani trzech dekanatów: żyrardowskiego, mszczonowskiego i wiskickiego wraz z bp. Wojciechem Osialem sprawowali Mszę św. w intencji synodu – spotkań, rozmów i modlitwy – by przebiegał w duchu jedności, pokoju, zrozumienia.

Inauguracja synodu o synodalności w diecezji łowickiej odbyła się 16 października w bazylice katedralnej w Łowiczu. Teraz nadszedł czas na spotkania w rejonach, na które została podzielona diecezja. Ordynariusz diecezji skierował prośbę o to, by terminy spotkań nie pokrywały się, aby wierni diecezji mogli uczestniczyć w Mszach św. i rozmowach w każdym z rejonów, jeśli takie mają życzenie.

Według założeń każde ze spotkań w rejonach powinno rozpocząć się od modlitwy – Eucharystii w intencji synodu. Pierwsza odbyła się właśnie w Żyrardowie. Zgromadzili się na niej kapłani z żyrardowskich parafii: Matki Bożej Pocieszenia, Wniebowstąpienia Pańskiego, św. Cyryla i Metodego, a także z parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, św. Stanisława BM w Wiskitkach, św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie, Świętej Rodziny w Jaktorowie, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl