Żyrardów. Msza św. w 30. Światowy Dzień Chorego

14 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Cyryla i Metodego na modlitwie zgromadzili się wierni, którzy często swoje cierpienie, chorobę ofiarowują w intencji pokoju na świecie, nawrócenia grzeszników i potrzebnych łask dla swoich bliskich. Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes o zdrowie i uzdrowienie, ulgę w cierpieniu dla chorych i umierających modlili się licznie zgromadzeni wierni.

W piątkowy wieczór 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes wierni na całym świecie zjednoczyli się na modlitwie w intencji chorych, cierpiących i umierających. W diecezji łowickiej wierni również polecali chorych, ale także służbę zdrowia, wolontariuszy posługujących w szpitalach i hospicjach, rodziny pacjentów.

W parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie o uroczyste obchody 30. Światowego Dnia Chorego zadbali księża salezjanie i Stowarzyszenie „Nieść ulgę w cierpieniu” im. św. o. Pio i Matki Teresy.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa różańcowego i spowiedzi świętej. Skorzystało z niej wielu wiernych. W centrum spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Dariusz Kozłowski SDB, proboszcz parafii salezjańskiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl