Żychlin. Ze świętymi przy stole

7 LIPCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po dwóch latach pandemii do Żychlina powróciło radosne, wspólne świętowanie wspomnienia patronów parafii – Świętych Piotra i Pawła. Po raz 10. wierni spotkali się przy stołach – eucharystycznym i biesiadnym.

Uroczystości ku czci apostołów rozpoczęły się Mszą świętą wigilijną na cmentarzu parafialnym. 29 czerwca przypadła 240. rocznica konsekracji świątyni. Biesiada – 3 lipca – była kontynuacją świętowania. – Był czas dla Boga teraz jest czas dla ludzi. Nie można w dzisiejszych czasach zapominać o człowieku. Życzę  wszystkim życzliwości i otwartego serca na drugiego człowieka – powiedział ks. Proboszcz Wiesław Frelek, rozpoczynając biesiadę.

W centrum każdej biesiady zawsze jest Eucharystia. W tym roku odprawił ją pochodzący z żychlińskiej parafii ks. Marek Chruścik, posługujący w diecezji warszawskiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl