Zakończenie prac przy cennym zabytku

9 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Andrzeja Apostoła w Czerniewicach odbyły się ostatnie odbiory prac konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkowym kościele. Po kapitalnym remoncie świątynia zachwyca i nastraja do refleksji nad śmiercią i sądem Bożym.

Na terenie diecezji łowickiej nie brakuje kościołów, które pamiętają czasy królów, rozbiorów i wojen. Najstarsze kryją w sobie wiele tajemnic, świadczą o wierze poprzednich pokoleń, a także o ich wielkim talencie i wrażliwości. Świątynia w Czerniewicach, która od 6 lat przechodzi renowację, była nie lada wyzwaniem dla konserwatorów. Wyniki prowadzonych prac cieszą ks. Adama Kostrzewę, proboszcza parafii, i wiernych. Już niebawem świątynia zostanie otwarta także dla pielgrzymów i turystów.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl