Zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

20 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

Przez tydzień w parafii św. Michała Archanioła w Kamionie Sochaczewskim wierni dzielili swój czas między pracę, szkołę, dom a kościół. W murach świątyni stanął obraz Matki Bożej Łaskawej, peregrynujący po całym kraju. W niedzielę 19 marca uroczyście pożegnano obraz w obecności ordynariusza diecezji. Jednak koniec nawiedzenia to początek duchowego przebudzenia parafii.

Wtym roku przypada 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej dokonana z inicjatywy Prymasa Tysiąclecia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Peregrynacja obrazu rozpoczęła się w grudniu 2022 r. Zainicjowano ją w okresie pandemii, bo Matka Boża Łaskawa Strażniczka Polski była także zwana Wybawicielką od Zarazy i Wszelkiego Utrapienia i w czasie epidemii w Warszawie w roku 1652 obraz był noszony w procesjach po ulicach miasta.

W niedzielę 19 marca – po tygodniowej wizycie – Pani Łaskawa opuściła mury świątyni w Kamionie Sochaczewskim. Uroczystość pożegnania odbyła się podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W homilii ordynariusz diecezji odniósł się do Ewangelii, ale i historii parafii, kościoła i obrazu Maryi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl