Z Woźniakowa na stadion

9 PAźDZIERNIKA 2018
E. K.

Czterdzieści tysięcy osób zgromadziły jednodniowe – dość oryginalne – rekolekcje, które odbyły się w sobotę 6 października w stolicy Polski. Miejscem spotkania pod nazwą „Stadion młodych – włącz pełnię wiary” był stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wśród młodzieży była obecna także piętnastoosobowa grupa z salezjańskiego Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie, której towarzyszył ks. Piotr Szlufik. Reprezentowali oni wychowawców, animatorów i kandydatów – czyli najważniejsze grupy oratoryjne.

Podczas kilkunastu godzin spotkania był czas na wysłuchanie świadectw zaproszonych gości, wspólny śpiew i taniec oraz modlitwę. Najważniejszym momentem całego wydarzenia była Msza św. Liturgii, którą koncelebrowało sześciuset kapłanów diecezjalnych i zakonnych, przewodniczył kard. Kazimierza Nycza a homilię wygłosił bp Edward Dajczak. Po Eucharystii miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i koncerty zespołów muzycznych m.in. Muodych Kotów i Full Power Spirit.

Dobrze – mówi ks. Piotr, kierownik oratorium i opiekun woźniakowskiej grupy – że organizuje się tego typu wydarzenia dla młodych. Po Lednicy to, z pewnością, drugie w tym roku największe spotkanie młodzieży katolickiej w Polsce. Są one potrzebne, bo widzimy jak bardzo serca młodzieży są coraz bardziej poranione i zagubione. Ważne jest – dodaje ks. Piotr – by te wydarzenia jak „Stadion młodych” prowadziły odbiorców do spotkania z Jezusem w Komunii świętej i spowiedzi. Tylko wtedy będą prawdziwie owocne i sensowne.