XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek – Mocarzewo 2018

20 GRUDNIA 2018
Janusz Szwarocki

Odbył się XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek Mocarzewo 2018. Organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, który prowadzą siostry zmartwychwstanki.

W festiwalu wzięli udział uczniowie zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z Płocka, Kutna, Łowicza, Gostynina, Goślic i Sierpca. Na scenie nie zabrakło też reprezentantów gospodarzy.

Jurorzy oceniali występy solowe i zespołowe w kategoriach: niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim.

Grono jurorów tworzyli s. Bernadetta Pogorzelska, dyrektor placówki w Mocarzewie, oraz Wojciech Rygalski, wizytator płockiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, Piotr Skonieczny, sekretarz Urzędu Gminy i Miasta w Sannikach, Artur Bedyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, Anna Wojciechowska, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach i Joanna Łoska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie.

Festiwal prowadził Jacek Fudała, nauczyciel muzyki w Mocarzewie, inicjator dorocznego wydarzenia. Śpiewanie kolęd czy piosenek świątecznych integrowało uczestników z publicznością, która wtórowała im podczas występów. Organizatorzy zadbali o odpowiedni wystój sali i oświetlenie sceny, a nawet efekty specjalne. Podczas występów pojawił się nawet sztuczny śnieg.

Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział dyplomy. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc dostali też nagrody

– Każdy z nas był wzruszony tym, co zobaczył. Wielkie brawa należą się dzieciom i nauczycielom, którzy je przygotowali do występu – mówiła w imieniu jurorów s. Bernadetta Pogorzelska.

W kategorii niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym jury postanowiło przyznać I miejsce przedstawicielom Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach zarówno zespołowo, jak i w występach solowych. W tych zwyciężył Patryk Szymański.

W kategorii niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim najlepsi według jury byli podopieczni SOSW w Gostyninie, a w występie solowym Oliwia Morawska z SOSW w Sierpcu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl