Wysokienice. Modlitwa w intencji kobiet – ofiar przemocy

8 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka, młodzież z parafii św. Marcina w Wysokienicach wraz z wikariuszem ks. Piotrem Pawłem Zielińskim zorganizowała uwielbienie podczas którego modliła się w intencji kobiet, które są ofiarami przemocy.

Schola parafialna i ministranci zainspirowani przez wikariusza ks. Zielińskiego postanowili co miesiąc organizować nabożeństwa misyjne w intencjach, które na ten rok powierzył wiernym papież Franciszek.

W sobotnie popołudnie 6 lutego w świątyni wypełnionej światłem w kolorach czerwonym i niebieskim, nawiązujących do kolorów promieni z obrazu Jezusa Miłosiernego, wierni przyjęli zaproszenie na modlitwę. Przy śpiewie scholi, w dymie kadziła, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem zanosili prośby o szacunek, wolność, godność i pomoc dla kobiet, które każdego dnia padają ofiarami przemocy, ale także prosząc, by żadna z kobiet nie doświadczyła cierpienia zadanego przez drugiego człowieka.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.