Wyjątkowi goście w Rawie Mazowieckiej

8 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Do tego dnia przygotowali się skrupulatnie, z pełnym zaangażowaniem, które przejawiało się nie tylko w duchowym wymiarze. Wierni z parafii należących do dekanatów: Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Lubochnia i Nowe Miasto nad Pilicą z rodziną Ulmów spotkali się 7 marca w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.

Rzeczywiście, wierni z przejęciem uczestniczyli w spotkaniu. Nie tylko z rawskich parafii, ale także z okolicznych, m.in. z Białej Rawskiej, Nowego Miasta nad Pilicą, Żdżar, Wysokienic, Lubochni, Chojnaty. Wraz ze świeckimi modliła się rzesza kapłanów z rejonu rawskiego, zakonnicy, siostry z zakonu nazaretanek, Misjonarek Krwi Chrystusa, a także z licznych zgromadzeń honorackich. Towarzyszył im także bp Andrzej F. Dziuba, który ze względu na kontuzję nie zapowiadał swojej wizyty, jednak miał pragnienie uczestniczenia w modlitwie.

W przyjęcie relikwii do rejonu rawskiego zaangażowane było wiele osób. Każdy chciał służyć błogosławionym talentami, które posiada. O oprawę Mszy św. zadbał chór „Nazaret” z parafii Niepokalanego Poczęcia w Rawie Maz., a wieczorną modlitwę śpiewem poprowadziła schola z parafii w Białej Rawskiej i ze wspólnoty Rodzin Nazaretańskich.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl