Wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów w Rawie Mazowieckiej

29 LISTOPADA 2023
Krzysztof Zwoliński

W ostatnią niedzielę listopada w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata celebrowano nie tylko odpust parafialny, ale także wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów i symboliczne wbicie szpadli pod budowę kościoła. Wspólnota chce wznieść dom Boży z pomocą świętych i dobrych ludzi.

Zanim jednak wbito w ziemię szpadle na znak rozpoczęcia budowy w dotychczasowym miejscu oddawania czci Bogu – w kaplicy, modlono się w obecności świętych o potrzebne łaski, siły i środki do budowy kościoła, życzliwość wśród parafian i wytrwałość w dążeniu do celu.

Do grona świętych i błogosławionych obecnych już w parafii dołączyła bł. rodzina Ulmów. Za jej wstawiennictwem parafianie chcą dążyć do realizacji dzieła, jakim jest kościół.

W uroczystej Mszy św. przy wprowadzaniu relikwii i w procesyjnym przejściu na plac budowy uczestniczyły tłumy wiernych i gości. Wśród nich obecni włodarze Rawy Mazowieckiej – miasta i gminy, a także były burmistrz, obecny zastępca prezydenta Skierniewic Eugeniusz Góraj, który 13 lat temu był zaangażowany w utworzenie parafii, oraz kapłani z sąsiednich wspólnot, w tym z parafii-matki św. Pawła od Krzyża u pasjonistów.

Zaproszeni goście wbili pierwsze łopaty pod budowę kościoła. W miejscu znaczącym, gdzie na planach zaznaczone jest wejście do świątyni.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl