Wieczór kolęd w parafii garnizonowej w Skierniewicach

1 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

Okres Bożego Narodzenia w tradycji dobiega końca. By zwieńczyć go godnie, radośnie i muzycznie, chór parafii garnizonowej w Skierniewicach zorganizował wieczór kolęd.

Chórzyści i muzycy nie lubią i unikają słowa „koncert”, gdy mowa o muzycznych spotkaniach przez nich przygotowanych. Dlatego w ostatnią niedzielę stycznia zaprosili wiernych i przyjaciół na wieczór kolęd „Przybieżeli do…”, podczas którego wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Chór parafii garnizonowej coraz bardziej słynie z wyjątkowych aranżacji, profesjonalizmu i zaangażowania, choć w większości to amatorzy. Wdzięku i profesjonalizmu spotkaniom dodają muzycy. Głównie z zespołu „Za-Kle-Pie-My” – czyli rodzina Zarzyckich, Klepaczków i Pietrzyków oraz przyjaciele, których losy złączyły się podczas różnych wydarzeń w skierniewickich parafiach i diecezji.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl