VII Bal Karnawałowy

12 LUTEGO 2018
Damian Pietrzak

Pod hasłem: „Nie piję, bo kocham” odbył się VII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Z mieszkańcami powiatu kutnowskiego bawili się starosta oraz prezydent Kutna.

W ostatnią sobotę karnawału do sali bankietowo-weselnej w Zawadach pod Kutnem przybyło ok. 240 osób, żeby wziąć udział w VII Bezalkoholowym Balu Karnawałowym. Imprezę zorganizowała parafia św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Proboszcz parafii ks. Mirosław Romanowski przyznał, że gdyby w okolicy była większa sala, bez trudu udałoby się sprzedać wejściówki. Chętnych było bowiem więcej.

W balu wzięli udział mieszkańcy powiatu. Razem z nimi bawili się starosta kutnowski Krzysztof Debich z żoną oraz prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, również z żoną. Zarówno starosta, jak i prezydent kolejny rok objęli patronat nad wydarzeniem.
Tym razem zabawę prowadził nie wodzirej, a zespół Art Cafe, w którym występuje Henryk Kubiak, organista parafii św. Jana Chrzciciela. Muzycy obchodzą 25-lecie istnienia formacji. Trzeba przyznać, że zabawę poprowadzili znakomicie, trafiając w gusta nie tylko dorosłych, ale i młodszych uczestników zabawy. Sporo rodziców zabrało na zabawę swoje pociechy.

Do tańców przyłączyli się również kapłani, zarówno ks. Romanowski, jak i wikariusze parafii. Bal tradycyjnie rozpoczął się modlitwą. – Chcemy promować życie bez alkoholu. Naprawdę pięknie można się bawić i być radosnym bez alkoholu. I dzisiaj to udowodnimy, bo Pan Bóg będzie z nami i będzie nam błogosławił – mówił ks. Romanowski do uczestników balu.

Dzięki sponsorom przeprowadzono losowanie nagród. Tradycyjnie nagrodzono również zwycięzców konkursu na krótki wierszowany utwór promujący abstynencję.
Wystąpił również duet – saksofonista Zbigniew Żmijewski i pianista Julian Kokociński. Młodzi artyści zaprezentowali jazzowe interpretacje znanych przebojów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego