V Gminne Czuwanie Młodzieży

25 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

W piątek 22 czerwca, po zakończeniu roku szkolnego, ponad 100 osób zapragnęło rozpocząć wakacje z Panem Bogiem. Młodzież z trzech szkół – w Kozłowie Szlacheckim, Kurdwanowie i Nowej Suchej wraz ze swoją katechetką Ewą Zielińską, dyrektorem szkoły w Kurdwanowie Jolantą Buczyńską, a także niektórymi rodzicami i rodzeństwem w ramach V Gminnego Czuwania ze św. Janem Pawłem II wyruszyła po raz pierwszy w pielgrzymce. Do tej pory czuwania odbywały się w kościele. Pątnicy wyruszyli pod hasłem „Idź i kochaj”, a tematem przewodnim był Krzyż.

– Większość tych młodych nigdy nie pielgrzymowała, a jak mają dokonać wyboru czy iść na pielgrzymkę czy nie, jeśli tego nie robili? Dlatego pozwoliliśmy im tego spróbować. Odległość nie jest duża, a program bogaty jak na kilka godzin wędrówki. Dla nich jest to nowe, tym bardziej cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się iść. Nikt ich do tego nie zmuszał. Już teraz mówią, że podoba im się ta forma modlitwy i wspominają, że chcą się wybrać na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową – mówi Jolanta Buczyńska.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz gosc pl