Uzdrowienie na duszy i ciele

17 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W okresie pandemii odpust w parafii w Suserzu nabrał jeszcze większego znaczenia. Wierni jak co roku przybyli do sanktuarium, gdzie Matka Boża Suserska czczona jest również jako Matka Boża Uzdrowienia Chorych.

Jak co roku do sanktuarium przyszła piesza pielgrzymka z Żychlina. Była to już 168 pielgrzymka. Mieszkańcy Żychlina pielgrzymują od 1852 roku, gdy panowała epidemia cholery. Obiecali za ocalenie pielgrzymować 100 lat, w 1952 roku ponowiono śluby. Na pieszy szlak wyruszyło około 200 osób razem z proboszczem żychlińskim ks. Wiesławem Frelkiem.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył rektor WSD w Łowiczu ks. Piotr Kaczmarek.

Ks. D. Szeląg podziękował pielgrzymom za przybycie. Poprosił również o brawa dla pielgrzymów, którzy nawiedzili sanktuarium 14 sierpnia.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.