Ulmowie u Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie

7 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Od wtorku 5 marca do środy błogosławieni: Józef, Wiktoria, a także ich dzieci: Stanisława, Barbara, Władysława, Franciszka, Antoni, Maria oraz najmłodsze jeszcze nienarodzone przebywali w Żyrardowie w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia.

W powitaniu, a później także w Eucharystii uczestniczyli bp pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, ks. Adam Bednarczyk, dziekan żyrardowski, proboszcz parafii, kapłani z okolicznych miejscowości i dekanatów.

Podczas homilii biskup Osial przybliżył wiernym sylwetki błogosławionych, ich wzajemne relacje, wiarę, oraz zaangażowania realizowane zgodnie ze stanem i powołaniem.

Po Mszy św. wierni procesyjnie podchodzili do relikwii by oddać im cześć. Licznie zgromadzeni wierni razem z narzeczonymi przygotowującymi się do sakramentu małżeństwa zastanawiali się nad tym jak troszczyć się o związki, relacje,  i życie rodzinne w obecnym świecie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl