Tum. Odpust ze św. partonami

22 LIPCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego podczas odpustu parafialnego pochodzący z diecezji łowickiej biskup Andrzej Przybylski poświęcił figurę Maryi i klęcznik Jana Pawła II.

Odrestaurowana figura Matki Bożej, znajduje się na placu przy drewnianym kościele św. Mikołaja. – Maryja jest Matką każdego z nas. Co za tym idzie – jest Matką naszej parafii – mówił przy postumencie ks. Piotr Nowak, proboszcz.

Przed uroczystą Eucharystią w związku z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły biskup poświęcił wykonany z piaskowca klęcznik św. Jana Pawła II, w którego pulpicie umieszczono relikwie świętego papieża.

Eucharystię koncelebrował także o. Leszek Walkiewicz, gwardian i proboszcz parafii ojców bernardynów pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy, który na zakończenie liturgii poprowadził procesję eucharystyczną.

Przy wyjściu z kościoła każdy mógł poczęstować się chlebkiem św. Aleksego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.