Trzy rady od błogosławionej rodziny

7 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W diecezji łowickiej trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Dla rejonu skierniewickiego miejscem spotkania jest kościół św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach. Uroczystemu wprowadzeniu relikwii przewodniczył bp Wojciech Osial.

Rejon skierniewicki obejmuje dwa dekanaty – św. Jakuba i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni z parafii należących do dekanatów, z błogosławioną rodziną Ulmów, spotkali się w Skierniewicach. To już czwarty przystanek na drodze peregrynacji w diecezji łowickiej.

Relikwie oraz obraz do miasta prymasów przywiozło małżeństwo Kinga i Jarosław Łodejowie wraz z ks. Damianem Wiśniewskim, wikariuszem parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Z ich rąk przyjęli je kapłani skierniewickiej parafii wraz z bp. Wojciechem Osialem i ks. Andrzejem Kłoszewskim z parafii w Stachlewie.

W homilii bp Osial zwrócił uwagę na trzy przesłania płynące z postawy, życia i świętości rodziny Ulmów. W jednym z nich wskazał na pobożność każdego z członków rodziny, jednak najmocniej podkreślił rolę ojca.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl