Szkoła Podstawowa w Bedlnie z patronem i sztandarem

23 PAźDZIERNIKA 2020
Krzysztof Zwoliński

Pierwotnie Szkoła Podstawowa w Beldnie imię św. Jana Pawła II miała przyjąć w dniu jego urodzin 18 maja. Z powodu pandemii uroczystość odłożono. Stało się to w liturgiczne wspomnienie papieża, w rocznice rozpoczęcia posługi Karola Wojtyły w Watykanie – 22 października.

Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Bedlnie. Eucharystii przewodniczył bp pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, jak i pracownicy biur poselskich, rodzice i przedstawiciele społeczności szkolnej. Z oczywistych względów uroczystość odbywała się  w okrojonym składzie, jednak dzięki transmisji internetowej wiele osób mogło w niej uczestniczyć duchowo.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.