Spotkanie rycerzy i dam Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie

28 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

Skierniewicka parafia św. Stanisław BM w sobotę 24 lutego gościła w murach świątyni warszawską grupę Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie. Spotkanie modlitewne i rekreacyjne to nie tylko część formacji, to także budowanie relacji, które przekładają się na ochronę tak ważnego dla zakonu miejsca – Ziemi Świętej.

W skład grupy warszawskiej wchodzą rycerze i damy m.in. z Łowicza, Skierniewic, Warszawy czy Pruszkowa. Należą do niej także kapłani, którzy codziennie obejmują modlitwą wspólnotę i Ziemię Świętą.

Homilię wygłosił ks. Jan Pawlik. Zwrócił uwagę na trzy elementy – miłości, dobroci i wzrastania – które zdecydowanie mocniej wybrzmiewają w czasie Wielkiego Postu.

Po Mszy św. grupa rycerzy i dam wybrała się do Pałacu Prymasowskiego, gdzie wysłuchali historii o objawieniu Matki Bożej, zwiedzili budynek i w rozmowach zadbali o relacje, by być dla siebie wspólnotą żyjącą prawdziwie wartościami chrześcijan i rycerzy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl