Śpiewali prosto z serca

24 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Po raz 11. w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 młodych artystów.

Soliści jak i zespoły przyjechali z różnych miejscowości, miedzy innymi z Sochaczewa, Skierniewic, Rogowa, Makowa, Lipiec Reymontowskich czy okolicznych miejscowości jak Oporów, Bedlno. Nie zabrakło także przedstawicieli z Żychlina. Konkurs od lat organizuje parafia ze wsparciem Urzędu Gminy Żychlin.

Przesłuchania odbywały  się w sali pod kaplicą. Na każdego wykonawcę czekał słodki poczęstunek. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Występy laureatów rozpoczęły się w niedzielę w  kościele parafialnym o godzinie 16. 30. Jury nie miało prostego zadania wybierając najlepszych.

Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnieni otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy, nagrody  lub bony pieniężne do zrealizowania w sieciach popularnych sklepów. Najmłodsi otrzymali także maskotki Nudzimisia Hubka, bohatera popularnej serii książek napisanej przez mieszkańca Żychlina Rafała Klimczaka.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl