Skierniewice-Ekstremalna Droga Krzyżowa

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach wypełnił się w piątkowy wieczór po brzegi. – Idźmy dzisiaj po wiarę – mówił ks. Rafał Babicki do zebranych w świątyni uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Gdy wyruszali na trasę, zapadał zmrok, a na ulicach Skierniewic zapalały się latarnie. Z brzozowymi krzyżami w dłoniach, albo mniejszymi, wystruganymi krzyżykami zawieszonymi na piersiach w grupkach czasem zaledwie dwu-, trzyosobowych rozeszli się w pięciu kierunkach. Tyle bowiem tras mieli w tym roku do wyboru.

Na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszyła ze Skierniewic, zapisało się 120 osób. Były też osoby, które bez zapisów w ostatniej chwili decydowały się na nocną wędrówkę. W tym roku uczestnicy szli pod hasłem: „Droga Pojednania w intencji o pokój i zakończenie wojny w Ukrainie”.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Piotr Bibik

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl