Siedlec. Jubileusz z nawiedzeniem

25 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Z okazji 25-lecia kapłaństwa, pochodzący z parafii św. Marcina w Siedlcu o. Dariusz Galant OMI poprowadził rekolekcje dla wiernych w obecności Matki Bożej Kodeńskiej. Przez trzy dni parafianie zanosili modlitwy o nowe powołania kapłańskie, wsłuchiwali się w nauki i pogłębiali wiarę.

Ojciec Darek Galant OMI pochodzi z parafii św. Marcina w Siedlcu. Kapłańską drogę wybrał, gdy nie było jeszcze diecezji łowickiej.

W tym roku zakonnik celebruje 25-lecie kapłaństwa. Swój jubileusz postanowił przeżywać także w rodzinnej parafii, jednak zależało mu, by nie było to „świeckie” świętowanie polegające na składaniu życzeń, otrzymywaniu upominków i licznych rozmowach przy kawie, a duchowy czas wzrostu dla niego i parafii bliskiej jego sercu.

Oblat przywiózł ze sobą 2,5 metrową kopię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Zakonnik posługuje w sanktuarium w Kodniu i jest kustoszem obrazu.

Przez trzy dni kościół był nieustannie otwarty, a parafianie chętnie wstępowali na modlitwę. W trakcie nabożeństw wsłuchiwali się w słowa o. Darka, który przybliżał historię obrazu i uzdrowienia Mikołaja Sapiehy, a także świadectwa działania Matki Bożej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl