Siedem stanów ze świecami

16 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach podczas Mszy roratnich nie brakuje elementów, które mają zachęcić najmłodszych i ich rodziców do uczestnictwa w liturgii.

Poranna Eucharystia, zgodnie z tradycją parafialną, rozpoczyna się procesją światła, w której najmłodsi uczestnicy niosą przed ołtarz zapalone lampiony. Z gromadką dzieci do ołtarza zmierza także celebrans z dużą świecą roratnią.

Przy stole Pańskim odczytany zostaje wiersz, zaczerpnięty ze staropolskiej encyklopedii Zygmunta Glogera, którego treść nawiązuje do dawnej tradycji przychodzenia do ołtarza siedmiu stanów.

Po każdej Mszy św. dzieci dostają cukierki, tak, by na Boże Narodzenie uzbierać cały ich sznur, którym potem będzie można poczęstować bliskich.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.