Roraty 2021. Droga do Betlejem przez Białą Rawską

1 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej nie od dziś wiadomo, że roraty to dla wielu obowiązkowy punkt dnia w czasie Adwentu. Nie inaczej jest w tym roku. Już na pierwszej porannej Eucharystii licznie stawili się najmłodsi i nieco starsi, a wraz z nimi modlił się bp Wojciech Osial.

Każdego roku, w pierwszych dniach Adwentu kościół rozświetlają dziesiątki małych, misternie wykonanych lampionów, które w dłoniach trzymają najmłodsi wierni.

Starsi wybierają tradycyjne świece. I choć oprawa ma znaczenie – najważniejsze jest światło. O nim podczas pierwszych rorat mówił bp Wojciech Osial, który przyjechał do Białej Rawskiej, by modlić się z wiernymi parafii św. Wojciecha i wskazać na Maryję, która nosi w sobie najjaśniejszą Światłość świata.

Każdemu z dzieci biskup pomocniczy diecezji łowickiej podarował obrazek Matki Bożej z Nazaretu, by pamiętały do kogo szczególnie wołać w czasie Adwentu.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Jarosław Łodej

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl