Rodzina Ulmów w Piątku i Krośniewicach

6 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Po Łęczycy relikwie błogosławionej rodziny z Podkarpacia nawiedziły kolejne parafie. Wszędzie, gdzie przybywają, gromadzą się przy nich małżonkowie, którzy proszą o święte życie, poczęcie dziecka, szczęśliwe rozwiązanie, a także o utulenie ich w bólu po stracie swoich pociech.

Po porannej Mszy św. 4 marca błogosławieni Ulmowie wyruszyli do kolejnej parafii – Świętej Trójcy w Piątku. We wspólnocie, mimo że ich pobyt nie był długi, przez parafian zostali przyjęci z wielką radością, wdzięcznością i wzruszeniem.

Po Mszy św. w Piątku relikwie rodziny Ulmów zostały przewiezione do parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach. Tam przy relikwiach modlono się podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Tomasz Jackowski, proboszcz, a także podczas cichej adoracji oraz Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiano z rozważaniami przybliżającymi życie i męczeństwo błogosławionej rodziny z Markowej.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl