Rawskie przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

16 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego na profilu facebookowym parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej od dłuższego czasu zamieszczane są fragmenty nauczania, a także ważne wydarzenia związane z życiem kardynała. Parafia zorganizowała także kolejną z rzędu pielgrzymkę do miejsc związanych z uwięzieniem prymasa.

Rawscy wierni na pierwszą pielgrzymkę udali się do Rywałdu i Stoczka Warmińskiego. Przy okazji wyjazdu odwiedzili także Gietrzwałd i Świętą Lipkę. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 30 osób.

W pierwszych dniach sierpnia natomiast rawscy wierni pielgrzymowali do Komańczy, wcześniej zatrzymując się w Sandomierzu. Na miejscu okazało się (na co wcześniej nikt nie zwrócił uwagi), że pielgrzymka odbyła się w 120. rocznicę urodzin kard. Wyszyńskiego. Wzięły w niej udział 42 osoby. Wracając, pielgrzymi zwiedzili także muzeum poświęcone pamięci polskiej rodziny Ulmów, ratującej Żydów. Jednym z punktów był także Łańcut. Przed przybyciem do Komańczy w bazylice Świętego Krzyża pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, po której otrzymali błogosławieństwo relikwiami.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl