Prymicja ks. Artura Kosiorka

30 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 14:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu swoją pierwszą mszę św. odprawił ks. neoprezbiter Artur Kosiorek.

W Eucharystii uczestniczyli również wikariusze parafii na czele z ks. proboszczem oraz księża z diecezji łowickiej m.in. rektor WSD w Łowiczu ks. Piotr Kaczmarek.

Na początku mszy św. proboszcz Wiesław Wronka wyraził radość z powołania do stanu kapłańskiego swojego parafianina oraz nadzieję na kolejne święte powołania z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

Kazanie wygłosił ekonom diecezjalny ks. Adam Matysiak. W swoim słowie kaznodzieja wskazał drogę, jaką ma podążać kapłan, a za wzór do naśladowania ukazał Chrystusa Dobrego Pasterza, „który zna swoje owce, szuka zagubionych i poświęca dla nich swoje życie”.

Na koniec Eucharystii ks. Artur podziękował Bogu, rodzicom, ks. proboszczowi i wszystkim dzięki którym wytrwał w wierze oraz obecnym na mszy św.

Życzenia dla ks. neoprezbitera złożyli przedstawiciele grup parafialnych, sąsiedzi, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej oraz księża: Łukasz Antczak i Krzysztof Krawczyk.

Na zakończenie wszyscy wierni obecni na Eucharystii otrzymali błogosławieństwo prymicyjne.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński