Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała

6 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę po Bożym Ciele odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy organizowana przez łowickie parafie pw.: Świętego Ducha oraz Chrystusa Dobrego Pasterza. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 10:00 w parafii  pw. Świętego Ducha. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Władysław Moczarski.

Po zakończeniu mszy św. przed kościołem uformowała się procesja złożona z pocztów sztandarowych, chorągwi, służby liturgicznej oraz grup modlitewnych działających przy parafiach. Najświętszy Sakrament ponieśli kolejno: ks. Władysław Moczarski, ks. Piotr Jarota, ks. prał. Wiesław Wronka, ks. Artur Kosiorek.

Przy ostatnim, czwartym ołtarzu homilię wygłosił wikariusz parafii pw. Świętego Ducha – ks. Piotr Jarota. W homilii kapłan mówił o tym, jakie miejsce w życiu chrześcijanina powinna zajmować Eucharystia.

Po homilii ks. Moczarski podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w procesji i ją przygotowali. Następnie udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński