Ogłoszenia dotyczące najbliższych wydarzeń w parafii

20 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński
  1. W najbliższą sobotę (25.09) z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 piesza jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium św. Rodziny w Studziannej. Udamy się stałą trasą przez Rzeczycę. Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Michała Archanioła będzie o godz. 18.30, a potem będzie powrót autokarami do Rawy Maz. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  2. W ramach Dni Muzyki Klasycznej odbędzie się w sobotę (25.09) o 18:00 w rawskim MDK-u koncert „Usta milczą, dusza śpiewa… z rodziną Kaczmarków”. A w niedzielę (26.09) o 19:00 zapraszamy na koncert „Perły muzyki sakralnej” do Dużego kościoła. Wystąpi baryton Andrzej Bator.

Perły muzyki sakralnej:

Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona – jak zwykle we wrześniu.

Baryton Andrzej Bator zaśpiewa w niedzielny wieczór w najstarszej rawskiej świątyni. Gospodarzem drugiego koncertu w ramach Rawskich Dni Muzyki Klasycznej tradycyjnie już będzie Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

26 września, godz. 19.00, wstęp wolny

Andrzej Bator określany jest barytonem Ameryki, Australii i Europy.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wychowanek legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” występował w latach 70. Artysta doskonalił sztukę wokalną pod kierunkiem gwiazd Metropolitan Opera i La Scali, m.in. Evengeliny Colon i Bruno Pola. W 1985 roku debiutował w USA w Teatrze Stamford Ct. partią Komandora w operze W.A. Mozarta „Don Giovanni”. W Nowym Jorku koncertował także z prof. Tadeuszem Sadłowskiem – wielkim pianistą polskiego pochodzenia. Pola Negri – światowej sławy aktorka Hollywood była admiratorką talentu Tadeusza Sadłowskiego, a Andrzej Bator miał przyjemność zaśpiewać dla niej m.in. „Polskie kwiaty”, „Tango Notturno”.

Najważniejsze wydarzenia muzyczne z udziałem artysty to m.in.: Galowy Koncert 10-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku (1988), Galowy Koncert 500-lecia odkrycia Ameryki w Teatrze Del Barrio w Nowym Jorku (1992), Galowy Koncert w ONZ dla ambasadorów z całego świata (1992), koncert w Londynie (Instytut Generała Sikorskiego) podczas uroczystości odsłonięcia portretu Królowej Matki namalowanego przez słynną artystkę Barbarę Hamilton (2002).

Tekst: ks. Bogumił Karp