Odpust parafialny w Sobocie

2 LIPCA 2018
Janusz Szwarocki

W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, nosząca ich wezwanie parafia w Sobocie, świętowała nie tylko odpust, ale także 500-lecie kościoła.

Do świątyni z okazji jubileuszu przybyli nie tylko parafianie, ale także zaproszeni goście. Obchody rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, który swój występ rozpoczął od zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i kilku pieśni żołnierskich.

Patriotyczne utwory miały przywołać jeszcze jedną rocznicę – 100-lecie odzyskania niepodległości. W śpiew włączyli się wierni na czele z bp. Józefem Zawitkowskim. W repertuarze znalazły się także pieśni ludowe.

Dzieci z miejscowej szkoły w specjalnym programie przybliżyły historię świątyni. Mszę św. poprzedził krótki wykład na temat kościoła, fundatorów i miejscowości, który wygłosiła Agnieszka Walczak, mieszkanka Soboty, przewodniczka PTTK.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl