Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej

8 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbył się odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. wieczornej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do 5 ołtarzy ustawionych na placu przed kościołem. Przy każdym z nich kapłani czytali fragmenty Ewangelii i odmawiano dziesiątkę Różańca.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Wojciech Osial. Na progu Eucharystii ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii podkreślił, że razem z przybyłym biskupem wszyscy chcą uroczyście śpiewać „Zawitaj Królowo Różańca świętego.

Maryi i modlitwie, o którą prosiła wiele miejsca w homilii poświęcił bp Osial. Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do 5 ołtarzy. Na jej czele niesione były krzyż i chorągwie. Poszczególne ołtarze przygotowane przez wspólnoty parafialne nawiązywały do ważnych wydarzeń bieżącego roku.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl